Logo Gmina Kraśniczyn

Archiwum newsów, strona 43

Zawiadomienie na sesję luty 2018

07.02.2018

Zawiadamiam, że zgodnie z art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2017 r. poz. 1875) zwołuję XL sesję Rady Gminy Kraśniczyn, która odbędzie się 13 lutego 2018 r. o godz. 900 (wtorek) w sali konferencyjnej Urzędu Gminy.

Proponowany porządek obrad:

 1. Otwarcie sesji i przyjęcie porządku obrad.
 2. Przyjecie protokołu z obrad poprzedniej sesji.
 3. Informacja Wójta z działalności między sesjami.
 4. Interpelacje i zapytania radnych.
 5. Podjęcie uchwały w sprawie zamiaru przekształcenia Szkoły Podstawowej im. Św. Stanisława Kostki w Surhowie.
 6. Podjęcie uchwały w sprawie ustalenia czasu bezpłatnego nauczania i opieki oraz określenia wysokości opłat za korzystanie z wychowania przedszkolnego w punkcie przedszkolnym i oddziałach przedszkolnych prowadzonych przez Gminę Kraśniczyn.
 7. Podjęcie uchwały w sprawie podziału gminy Kraśniczyn na okręgi wyborcze, ustalenie ich granic i numerów oraz liczby radnych wybieranych w każdym okręgu.
 8. Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia „Programu Ochrony Środowiska dla Gminy Kraśniczyn do roku 2020”.
 9. Sprawozdanie z realizacji Programu współpracy z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego i wolontariacie za
  rok 2017.
 10. Odpowiedzi na interpelacje i zapytania.
 11. Wolne wnioski.
 12. Zakończenie obrad.

więcej

Informacja zamieszczona na prośbę Ministerstwa Cyfryzacji

01.02.2018

Przedsiębiorco, załóż Profil Zaufany już dziś!

 

Profil Zaufany to bezpłatne narzędzie, dzięki któremu można załatwić sprawy urzędowe bez wychodzenia z domu, online w serwisach administracji publicznej. Warto założyć go jak najszybciej – przede wszystkim już teraz powinni to zrobić przedsiębiorcy.

 

Od 1 stycznia najmniejsi przedsiębiorcy – płatnicy VAT, zatrudniający do 10 osób, o obrotach nieprzekraczających 2 mln euro rocznie (także prowadzący jednoosobowe działalności gospodarcze) - najpóźniej do 26 lutego 2018 r. po raz pierwszy muszą wysłać do systemu Ministerstwa Finansów Jednolity Plik Kontrolny (JPK_VAT). JPK_VAT przesyła się wyłącznie elektronicznie.

 

Z Profilem Zaufanym na pewno Ci się uda.

 

więcej

Spotkanie opłatkowe 5 stycznia 2018 r.

16.01.2018

5 stycznia 2018 roku w sali konferencyjnej odbyło się spotkanie samorządowe mieszkańców Gminy Kraśniczyn i zaproszonych gości. Były życzenia od Pani Małgorzaty Sapiechy Wójt Gminy. Pani Wójt w swoim wystąpieniu powiedziała m.in. :

Spotykamy się w okresie Świąt Bożego Narodzenia, w przeddzień Świąt Trzech Króli by złożyć sobie życzenia noworoczne, by porozmawiać, by pobyć razem w świątecznej atmosferze.

Szanowni Państwo życzę Wam aby ten świąteczny okres był nie tylko czasem pokoju ale również czasem dostrzegania drugiego człowieka. Dlatego patrzmy na siebie z życzliwością i nie żałujmy sobie serdecznych słów w Nowym Roku.

Życzę Państwu i Waszym bliskim aby w 2018 roku dopisywało zdrowie i nie opuszczało Was szczęście oraz niech się spełnią wszystkie marzenia.

Pozwólcie, że na koniec swojego wystąpienia zacytuję słowa Kardynała Stefana Wyszyńskiego:

„Tyle wart jest nasz rok, ile zdołaliśmy przezwyciężyć w sobie niechęci, ile zdołaliśmy przełamać ludzkiej złości i gniewu. Tyle wart jest nasz rok, ile ludziom zdołaliśmy zaoszczędzić smutku, cierpień, przeciwności. Tyle wart jest nasz rok, ile zdołaliśmy okazać ludziom serca, bliskości, współczucia, dobroci i pociechy.”

Dobrego 2018 roku.

Swoją obecnością uroczystość zaszczycili : Starostowie Powiatu Pan Janusz Szpak i Henryk Czerniej, proboszczowie parafii z terenu gminy, osoby prowadzące działalność gospodarczą na terenie gminy, radnych, sołtysów, przewodniczące kół gospodyń wiejskich, prezesa ochotniczych straży pożarnych, kierowników jednostek organizacyjnych Gminy oraz innych zaproszonych gości. W spotkaniu nie zabrakło miejsca na Słowo Boże oraz wspólną modlitwę na czele z ks. Kan. Juliuszem Irackim proboszczem parafii w Kraśniczynie.

Uroczystość uświetniły swoim występem dzieci ze Szkoły Podstawowej w Kraśniczynie śpiewając kolędy i pastorałki. Wszyscy uczestnicy spotkania podzielili się wspólnie opłatkiem, składając sobie życzenia noworoczne. Spotkanie przebiegło w miłej i serdecznej atmosferze.

więcej

Wójt gminy zaprasza

Monika Grzesiuk

Przyjęcia interesantów:

w godzinach pracy Urzędu Gminy

Od poniedziałku do piątku

od 7:00 do 15:00

 

Urząd Gminy Kraśniczyn

ul. Kościuszki 21
22-310 Kraśniczyn
tel.: 82 5775511
fax: 82 5775572
e-mail:
sekretariat@
krasniczyn.gmina.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

czerwiec 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

 • :
 • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.